کارتخوان سیار مدل وریفون 680

آشنائی با کارتخوان سیار صفحه لمسی وریفون

کارتخوان سیار مدل وریفون 680vx680

در زمان حکمرانی وریفون ۶۷۵ و آشفته بازار دستگاه های کارتخوان چینی ، تنها یک گلادیاتور می تواند جرات ورود به بازار را داشته باشد.وریفون ۶۸۰ از خانواده دستگاه های کارتخوان سیار آمریکائی وریفون است که به سختی وارد بازار شد ولی با تلاش زیاد نظرات کاربران خاص خود را جلب کرد.در ایران نامید.

دستگاهی به مراتب بزرگتر و سنگین تر از مدل های وریفون ۶۷۰ و وریفون ۶۷۵ است که با داشتن صفحه لمسی در بین محصولات وریفون خودنمائی می کند.

صفحه نمایش

صفحه نمایش ۳.۵ اینچی وریفون ۶۸۰ رنگی و لمسی ۲۴۰x۳۲۰ پیکسل از نوع تکنولوژی LCD است .بر خلاف تصور کیفیت صفحه لمسی وریفون ۶۸۰ انتظارات کاربر را برآورده نمی کند.صفحه لمسی این مدل از نوع resistive یا مقاومتی است ،مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده صفحات لمسی مقاومتی، دو لایه بسیار نازک است که با فاصله اندکی روی یکدیگر قرار گرفته‌اند (البته این‌ها تنها لایه‌های موجود در صفحات مقاومتی نیستند). به هنگام لمس لایه انعطاف‌پذیر بیرونی، بخش‌های داخلی این دو لایه که با ماده‌ای رسانا پوشیده شده است به یکدیگر متصل می‌شوند و این امر به ایجاد یک مدار الکتریکی و در نهایت تعیین مختصات نقطه لمس شده می‌انجامد. با توجه به اینکه صفحات لمسی مقاومتی به فشار حساس هستند تماس حاصل می‌تواند توسط نوک انگشت یا هر ابزار مناسب دیگری (از جمله قلم مخصوص تعبیه شده در بدنه دستگاه) نیز انجام شود. این نوع صفحه ها در مقایسه با سایر صفحات لمسی ارزان‌تر هستند و انرژی کمتری مصرف می‌کنند. به علاوه تقریبا با هر شیئی (نوک یک قلم و حتی انگشت‌هایی که با یک دستکش معمولی پوشیده شده‌اند) قابل استفاده هستند و در برابر مایعات و گرد و غبار نیز مقاوم می‌باشند. با اینحال به دلیل تعدد لایه‌ها از وضوح کمتری برخوردارند و در برابر اشیاء تیز آسیب‌پذیرتری بیشتری دارند.

وریفون ۶۸۰ در ایران اولین بار از طرف شرکت فن آوا کارت به بازار عرضه شد.دو اپلیکیشن برای این دستگاه تهیه شده است.اپلیکیشن قدیمی از امکان لمسی پشتیبانی می کند و شما می توانید با لمس گزینه ها از سرویس ها استفاده نمائید.در نسخه جدید تر که بر اساس استانداردهای مدرن طراحی شده متاسفانه امکان لمسی (به دلیل کیفیت نامناسب صفحه لمسی) غیر فعال شده است.

پردازشگر

وریفون ۶۸۰ پردازشگر مرکزی خود را از برادر بزرگتر یعنی وریفون ۶۷۵ به ارث برده است و دقیقا از همان نوع پردازشگر مرکزی ۴۰۰ مگاهرتزی ARM11 و ۳۲ بیت در وریفون ۶۸۰ استفاده شده است.

چاپگر حرارتی

چاپگر حرارتی مدل ۶۸۰ رول با عرض ۳۸ میلیمتری را پشتیبانی می کند.سرعت این پرینتر ۱۸ خط بر ثانیه است که نسبت به مدل ۶۷۵ کمی کندتر است.

حافظه داخلی

حافظه داخلی دستگاه وریفون ۶۸۰ در دو قسمت sdram و flash مجموعا ۱۹۲ مگابایت است.

کانفیگ

مدل وریفون ۶۸۰ در ۳ نوع کانفیگ به بازار عرضه شده است.که در جدول زیر قابل مشاهده است.امکان gps و دوسیم کارته فقط در مدل 3G وجود دارد که در ایران مدل مرسومی نیست.

وریفون680

باطری

باطری دستگاه وریفون 680 و وریفون 670 از یک نوع هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند.این باطری ها از نوع لیتیومی 7.2 ولت و 1800 میلی آمپری هستند.

دستگاه کارتخوان بیسیم verifone 680 نیز مانند سایر کارتخوان های سیاری که توسط این مجموعه ارائه می گردد قابلیت اتصال به هر حساب بانکی را دارد ولی امکان استفاده بصورت چند حسابی را پشتیبانی نمی کند.


اطلاعات فنی دستگاه وریفون 680 در یک نگاه

وریفون680

وریفون 680-دانلود اطلاعات فنی

مشاهده تصاویر بیشتر از وریفون 680

محصولات مرتبط

وریفون 670

وریفون 675

اطلاعات بیشتر

در صورت نیاز به هرگونه راهنمائی یا سفارش دستگاه

© 2018 Verifone. All Rights Reserved.
Designed & Developed by ParsYar Tech Ltd.
Back to top