کارتخوان نانوائی – تجهیز نانوائی ها به کارتخوان

کارتخوان نانوائی – ابلاغ به نانوایان تهران درخصوص استفاده از کارتخوان به جای پول نقد جهت جلوگیری از کرونا

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران گفت:

با توجه به شیوع ویروس کرونا به نانوایی ها ابلاغ شده تا در راستای افزایش سطح بهداشت از مشتریان بخواهند که به جای پرداخت پول نقد از کارتخوان استفاده کنند.

قدس آنلاین :

اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران در گفت وگو با خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع ویروس کرونا چه اقداماتی برای رعایت هرچه بیشتر بهداشت نانوایی ها از سوی اتحادیه اتخاذ شده است، گفت:

آنالیز تعیین نرخ نان بر اساس دستمزد سه کارگر در نانوایی تعیین می شود و متاسفانه در آنالیز نرخ نان برای فروشنده جایگاهی در نظر گرفته نشده است.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران افزود:

بنابراین در قیمت تمام شده نان که بر اساس مجموع کل هزینه های یک نانوایی تعیین می شود، هزینه کارگر چهارم، یعنی فروشنده محاسبه نشده و بر این اساس نانوایی ها امکان مالی استخدام چنین فردی را ندارند.

وی اظهار داشت: لذا در نانوایی ها فردی که مسوولیت بیرون آوردن نان از تنور را برعهده دارد، همان فردی است که مسوولیت تحویل و عرضه نان به مشتری و دریافت پول را از او دارد.

پابرجا در پاسخ به این سوال که اکنون شرایط خاصی بر کشور حاکم است و لزوم رعایت اصول بهداشتی برای مبارزه با کرونا الزامی است،

در این شرایط اتحادیه چه تدابیری اندیشیده تا رعایت بهداشت در نانوایی ها به حداکثر برسد، گفت:

کارتخوان نانوائی – اتحادیه نانوایان طی بخشنامه ای به صورت مکتوب به واحدهای صنفی اعلام کرده که از مردم بخواهند که به جای پرداخت پول نقد از کارتخوان ها استفاده کنند.

وی افزود: در تمام نانوایی های شهر تهران دستگاه کارتخوان موجود است و مردم می توانند در هنگام خرید نان به جای پرداخت پول نقد از این دستگاه ها استفاده کنند،

ضمن اینکه برای رعایت بهداشت باید خریدار اقدام به کشیدن کارت کند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران اظهار داشت:

این اقدام می تواند تا حدودی به رعایت بهداشت بیشتر در نانوایی ها کمک کند، زیرا به این وسیله جابجایی اسکناس و سکه در دست مشتری و فروشنده صورت نمی گیرد.

وی تاکید کرد و بیان داشت: این موضوع به نانوایی ها به صورت کتبی ابلاغ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست در لیست انتظار با وارد کردن ایمیل خود در فرم زیر ، هر زمان کالای مورد نظر شما در دسترس باشد از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.