کرونا – توصیه هایی برای بهداشت در پرداخت الکترونیک

کرونا – توصیه هایی برای بهداشت در پرداخت الکترونیک – کرونا این روزها معرف حضور همه هست و پس از چین میهمان ناخوانده نورروزی ایرانیان شده است.

با توجه به اینکه فرهنگ پرداخت های غیر حضوری و پرداخت های موبایلی در ایران هنوز همه گیر نشده است همچنان بسیاری از پرداخت ها از طریق دستگاه های کارتخوان یا خود پرداز ها انجام می شود.

کرونا با سرعت انتشار بالا اگر چه ویروسی ضعیفتر از آنفولانزا است اما مثل هر بیماری اپیدمیک دیگری لازم است جدی گرفته شود.

همانطور که در رسانه ها مکررا اعلام شده است یکی از مهمترین روش های انتقال ویروس کرونا دست ها هستند.

همه ما روزانه ممکن است در فروشگاه های مختلف از دستگاه کارتخوان برای پرداخت یا از خود پرداز برای کارت به کارت یا پرداخت قبض استفاده کنیم.

توصیه های زیر به شما کمک می کند تا بهداشت در پرداخت را رعایت نمائید.
  • از در اختیار قرار دادن کارت بانکی خود به دیگران خودداری نمائید.این توصیه قبلا هم به دلایل زیادی جدی بود و حالا با خطر انتقال ویروس کرونا جدی تر شده است.لذا جهت پرداخت فروشنده باید کارتخوان را در دسترس شما قراردهد.
  • بهتر است برای ورود رمز از دستکش استفاده نمائید.
  • بهتر است فروشندگان در صورت مراجعات بالا چندیدن بار در روز نسبت به ضد عفونی کردن صفحه کلید کارتخوان خود اقدام نمایند.قبل از اقدام به ضد عفونی دستگاه را در حالت خاموش قرار دهید.
  • اگر از کیف های مخصوص طبقه بندی کارت های بانکی استفاده می کنید کارتهای بانکی که کمتر مورد نیاز شما هستند از کیف خارج کنید و تنها یک کارت به همراه داشته باشید و از کنار هم قراردادن کارت ها خودداری نمائید.
  • اگر فروشگاه شما دارای چندین کارتخوان است برای ساده تر کردن فرایند ضد عفونی بهتر است صرفا از یکی از کارتخوان ها استفاده نمائید.
  • در صورتی که مشکوک به کرونا هستید یا علائم عمومی کرونا را دارید بهتر است حدالامکان از استفاده از کارتخوان های عمومی اجتناب نمائید.
  • در صورتی که دستکش به همراه ندارید پس از استفاده از کارتخوان های فروشگاهی دست های خود را با ژل های مخصوص ضدعفونی کنید.

در پایان مهمترین توصیه این است که حدالامکان از روش های پرداخت غیر حضوری همچون اینترنت و موبایل استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست در لیست انتظار با وارد کردن ایمیل خود در فرم زیر ، هر زمان کالای مورد نظر شما در دسترس باشد از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.